Европейското приключение на Брайтън на пух и прах след удар с четири гола от Рома
Breaking News | 2024-03-07 | 22:32:49

Европейското приключение на Брайтън се превърна в кошмар, след като те бяха издухани от Рома и претърпяха загуба с 4-0 на Стадио Олимпико.

Роберто Де Зерби изведе Чайките до осминафиналите на Лига Европа с поредица от четири победи в състезанието, но головете на Пауло Дибала и Ромелу Лукаку от първото полувреме поставиха гостите на въжетата в Рим.

По-лошото беше след почивката, когато Джанлука Манчини и Браян Кристанте успяха да отбележат бърза последователност, за да унищожат равенството.

Поражение на Стадио Олимпико. pic.twitter.com/GRZjSN36nc

— Брайтън и Хоув Албиън (@OfficialBHAFC) 7 март 2024 г.

Премиерът Екипите от Лигата наистина имаха своите шансове, тъй като Дани Уелбек беше отказан на няколко пъти, но пострадалият от контузия Брайтън се нуждае от чудо, за да преодолее пасив от четири гола в реванша следващата седмица.

Де Зерби и противоположният номер Даниеле Де Роси размени много любезности в сряда с боса на Чайките, наречен „гений“, но това беше различна история по улиците на италианската столица с двама фенове на Брайтън, намушкани ден преди мача.

И двамата. за щастие претърпя само леки рани преди първото в историята на клуба елиминиране в Европа и враждебна атмосфера посрещна играчите на терена.

Наясно сме с бутилките, монетите и запалките, хвърлени от привържениците на домакините в гостуващия край. Подадохме сигнал на УЕФА и италианската полиция и поискахме незабавни действия.

В рамките на три минути резултатът беше почти 1-0, когато на Леонардо Спинацола беше дадено твърде много време отляво и избра наетия от Челси Лукаку, чийто удар с глава беше брилянтно избит от Джейсън Стийл.

Стийл беше виновен за следващата възможност на Рома след своенравно подаване, подарено на домакините, въпреки че Лукаку можеше само да провлече усилията си.

До голяма степен трафикът беше еднопосочен, но Брайтън напомни за заплахата си когато Саймън Адингра – една от шестте промени от съботната загуба с 3-0 от Фулъм – видя центрирането си, отклонено към гредата от Еван Ндика от Рома. бяха отворени за откриването след 12 минути.

Леандро Паредес прокара превъзходна топка от вътрешната страна на собствената си половина, която Луис Дънк не успя да пресече и Дибала заобиколи Стийл, преди да стреля в празната врата.

Радостта на Дибала първоначално беше прекъсната, когато флагът за засада беше вдигнат, но проверката на VAR установи, че нападателят на Аржентина е бил на страната и голът остана.

Брайтън реагира добре на изоставане и други joy за Adingra отляво създаде шанс за Welbeck в 26-та минута, но Mile Svilar блестящо спаси с крака.

Лукаку изстреля с глава още една възможност извън целта малко след това, преди Paul van Hecke да отрази изстрел на Лоренцо Пелегрини, Рома запази доминацията си и това се превърна във втори гол в 43-та минута.

Още една топка на Паредес нападател създаде проблеми на Брайтън и лошото на капитана Дънк тъч позволи на Лукаку да надпреварва и да изпревари Стийл за 18-ия си гол за сезона.

Гостите почти отговориха мигновено, след като Адингра центрира вместо Уелбек, но Свилар успя да спаси, за да осуети удара с глава.

p>

Де Зерби пусна Ансу Фати на полувремето, но Рома трябваше да направи 3-0 в началото на втория период само за Стийл да откаже последния удар с глава на Лукаку.

Следващият гол се стори решаващ и повече магия на Адингра създаде още едно отваряне за Уелбек, който можеше да загребе само от вътрешността на зоната.

Това беше основен пропуск с Рома, който успя да грабнаха своя трети и четвърти гол в бърза последователност за всички, но убиха равенството.

Манчини вкара гол след центриране на Стефан Ел Шаарауи след 64 минути и въпреки че защитникът изглеждаше незначително в засада, проверка на VAR присъди гола.

Четири минути по-късно резултатът беше 4-0, когато Ел Шаарауи отново проби отляво и намери Кристанте, който се насочи към дома, за да гарантира, че Де Зерби ще издържи незабравима нощ при завръщането си в Италия.